טוהר השמנים האתריים – CPTG doTERRA

השמנים האתריים שתמצאו במרכז נטורל ליבינג, הם תוצר של חברת דוטרה, החברה העולמית המובילה בתחום ייצור שמנים אתריים. ללא ספק דוטרה עומדת בחוד החנית של עולם השמנים האתריים, וזאת בעיקר בזכות תקן CPTG הבין־לאומי שהיא עצמה קבעה ומחויבת לו בכל שלבי הייצור.

תקן CPTG של חברת דוטרה קובע נהלים מחמירים לייצור שמנים אתריים טהורים ולשמירה על טוהרם. בזכות עמידה בתקן CPTG השמנים האתריים של דוטרה הם טבעיים, אורגניים וטהורים; הם אינם מדוללים ואין בהם תוספים מלאכותיים או חומרים מזיקים כמו כימיקלים וחומרי הדברה; הם שומרים על שלמות הרכיבים הפעילים בהם, ולכן הם בטוחים לשימוש ויעילים בכל טיפול ובכל תהליך ריפוי. מהו תקן CPTG, ולמה הוא חשוב? הינה כל מה שאתם צריכים לדעת עליו.

שומרים על הטוהר של השמנים האתריים

יש חברות רבות שמייצרות שמנים אתריים למטרות טיפוליות וטוענות שהם טהורים ובטוחים לשימוש. עם זאת החברות האלה אינן עומדות באותם סטנדרטים מחמירים וקפדניים המחייבים את דוטרה, ואינן עובדות לפי נוהלי הייצור שמכתיב תקן CPTG.

 ולכן, למרבה הצער, השווקים רוויים בשמנים אתריים לא איכותיים שעלולים להזיק למשתמשים ולפגוע בתהליך הטיפולי שלהם. השמנים האתריים של דוטרה עוברים תהליך זיקוק אינטנסיבי בטכנולוגיית בשיטות שעוזרות לבדוק את עוצמת הרכיבים ואת טוהר המוצרים בכל אצווה. על תהליך הייצור מפקחים גם מגדלים של צמחי מרפא וגם כימאים. דוטרה מזקקת שמנים אתריים רק מהצמחים המתאימים ביותר ורק לאחר שנקטפו לפי נוהלי קטיף קפדניים וטופלו לפי לתקני החברה.

את התרכובות הארומטיות מפיקים מזקקים מנוסים, והן עוברות אנליזה כימית יסודית כדי לאמת את שלמותן ואת טוהרן לפי תקן CPTG. גם השמנים האתריים של דוטרה וגם שאר מוצרי החברה הם יעילים ובטוחים לשימוש ומבוקשים בעולם כולו.

cptg dottera

למה חשוב להשתמש רק בשמנים אתריים טהורים?

מבקרים רבים במרכז נטורל ליבינג שואלים אותנו למה חשוב להשתמש רק בשמנים אתריים טהורים, ורוצים לדעת מה יכול לקרות אם משתמשים בשמנים לא טהורים. חשוב להבין שכדי להפיק תועלת מרבית מהיתרונות הטבעיים של השמנים האתריים חיוני להשתמש רק בשמנים טהורים. יתר על כן, שמנים לא טהורים עלולים להזיק לתהליך הטיפולי ולפגוע בבריאות המטופלים. ולכן דוטרה איננה מוכנה להתפשר על הטוהר של השמנים שלה ועושה הכול כדי להגן על לקוחותיה ולשמור על בריאותם.

 

איך אפשר לדעת אם השמנים האתריים שלכם טהורים?

כדי לוודא שהשמנים האתריים שלכם טהורים אתם צריכים ללמוד על החברה מייצרת, להכיר את ההיסטוריה שלה, להבין את החזון שלה ולחפש המלצות על המוצרים שלה. ראשית, חפשו מידע על מקור השמנים האתריים – על האיכות של הצמחים שמהם הם מופקים – וקראו את נוהלי הייצור והבטיחות שליוו את תהלי הייצור שלהם. אומנם שמנים טהורים מתויגים כטהורים ותו התקן מוטבע על האריזה שלהם, אך כדאי לקבל חוות דעת של צדדים שלישיים ברי סמכה. שנית, חברת דוטרה מפרסמת את תוצאות האנליזה של השמנים האתריים באתר האינטרנט שלה. מומלץ לעיין בהן. זוהי אינדיקציה לייצור איכותי, למקצועיות ולאמינות. ולבסוף, שמנים אתריים טהורים צריכים להיות מאוחסנים בבקבוקוני זכוכית כהים שמגינים עליהם מפני אור בוהק או טמפרטורות גבוהות. בקבוקוני השמנים שלכם כהים בצבע הענבר? סביר להניח שהם איכותיים וטהורים.

שמנים אתריים טהורים cptg

תהליך ייצור השמנים לפי תקן CPTG

לאחר הפקת השמנים האתריים הצוותים המקצועיים של דוטרה מבצעים בדיקות יסודיות כדי לאשר את ההרכב הכימי שלהם. לאחר סבב הבדיקות הראשון, השמנים נבדקים בשנית במתקני הייצור. בדיקה שלישית מתבצעת בזמן האריזה ולפני שהם יוצאים מהמפעל. כל הבדיקות הללו נחוצות כדי להבטיח את איכות השמנים וכדי להגן עליהם מפני זיהומים או שינויים פתאומיים במבנה המולקולרי שלהם. תקן CPTG של דוטרה מחייב בדיקות מקיפות לכל אצווה ואצווה וכולל שמונה שלבי בדיקה נפרדים – בדיקה אורגנולפטית, בדיקה מיקרוביאלית, כרומטוגרפיית גז, ספקטרומטריית מסה, ספקטרוסקופיה אינפרה־אדום עם טרנספורמציית פורייה (FTIR), בדיקת כיראליות, ניתוח איזוטופי ובדיקת מתכות כבדות.

  • בדיקה אורגנולפטית היא בדיקה המבוססת על חוש הראייה. הבודקים משתמשים בחושים שלהם כדי לזהות צבע לא רגיל, ריח בעייתי ומרקם לא אחיד. זוהי בדיקת האיכות הראשונה המתבצעת בתום תהליך הייצור.
  • בדיקה מיקרוביאלית מאתרת אורגניזמים כמו פטריות, עובש או חיידקים בשמנים וכמובן פוסלת אצוות שלא עוברות את הבדיקה.
  • כרומטוגרפיית גז מאדה דגימות של שמנים כדי להפריד בין הרכיבים המולקולריים שלהם ולנתח אותם.
  • ספקטרומטריית מסה נעשית בד בבד לכרומטוגרפיית גז. גם היא מסייעת בניתוח הרכיבים המולקולריים של השמנים ובהגדרת כמותם.
  • ספקטרוסקופיה אינפרה־אדום עם טרנספורמציית פורייה מבטיחה את איכות השמנים וטוהרם.
  • בדיקת כיראליות מנתחת את המבנה המולקולרי של השמנים האתריים ומטרתה להבטיח שאין בהם חומרים סינתטיים.
  • ניתוח איזוטופי בוחן את היסודות הכימיים (האיזוטופים) של רכיבי השמנים כדי לאפיין אותם ולהבטיח שהם לא דוללו בחומרים זרים.
  • בדיקת מתכות כבדות – כשמה כן היא – מיועדת לאתר מתכות כבדות. מובן שבשמנים אתריים טהורים אין – ואסור שיהיו – מתכות כבדות, ולכן זוהי בדיקה חשובה מאין כמוה.

שמנים אתריים תורמים לבריאות ולרווחתנו. חברת דוטרה בודקת בקפדנות את השמנים האתריים שלה וכן את כל המוצרים הנלווים להם ומבטיחה לכם מוצרים בטוחים, בריאים ויעילים. אנחנו במרכז נטורל ליבינג לא מוותרות על מוצרי דוטרה ויודעות שבזכותה ובזכות תקן CPTG המחמיר שלה אתם בטוחים ומוגנים. וזה הדבר החשוב ביותר.