בואו ניכנס טיפה יותר לעניינים

נבין אלו שמנים פופולריים ולאילו צרכים הם משמשים ?

עשרת השמנים המובילים בעולם של דוטרה:

1. לבנדר

ניחוח של לבנדר ביון במשך מאות שנים נחשב הרגעה יעילה. "אבי הרפואה" היפוקרטס אמר כי "לבנדר מחמם את המוח." העושר של מרכיבי שמן לבנדר הופך אותו לבחירה הראשונה בייצור מוצרי אמבטיה לגוף. שם בוטני – Lavandula Angustifolia.
שמן לבנדר הוא נהדר עבור הרפיה. זה מקל על הלחץ ומשפר את איכות השינה בלילה. מעלים התקפי חרדה ודיכאון. זה יסייע להירגע ולשחזר כוח פנימי.

שמן אתרי לבנדר

2. אורנג' (תפוז)

בוטנים מכירים אותו כמו סירוס סיננסיס. הכלאה המתקבלת בעת העתיקה היא תערובת של פומלו עם מנדרינית. הריח שלו נקרא בפיסול "ריח השמש".

שמן טוב ומרגיע, יעזור להקל על הלחץ להיפטר מתסכול. ניתן לשימוש על ידי ילדים ומבוגרים כאחד.

חשוב: לא מומלץ לצאת לשמש מיד לאחר השימוש. עם זאת, שמן אתרי תפוז הוא נהדר לטיפול בעור, מפחית דלקת, מבצר וממריץ את זרימת הדם.

שמן אתרי תפוז

3. גרניום

השם בא מן המילה היוונית גרניון או גרניוס – "מנוף", שכן פירות גרניום דומים מקור של העגורן.

שמן גרניום חיוני יעזור בפתרון בעיות הקשורות לגיל המעבר אצל נשים, ולהקל על המצב במקרה של תסמונת קדם וסתית. יישור הורמונים, טוב לטיפול בעור בוגר. גרניום מרגיע עצבים, מגביר פעילות נפשית וגופנית, במיוחד אצל קשישים. גורם תחושה של עליזות

שמן גרניום מגביר פעילות נפשית וגופנית.

שמן אתרי גרניום

4. קטורת

לשמן זה יש היסטוריה עשירה מאוד. לדוגמה, בקטורת הבשורה היה אחד המתנות שהביא המאגי לישוע המשיח, יחד עם זהב ושלום. שם בוטני Boswellia Carterii.

קטורת עשן מכיל acensate incensol, אשר יש לו השפעה נוגדת דיכאון. שמן קטורת היא דרך טובה להרגיע את הגוף ואת הנשמה. זה יקל על הלחץ. יעזור עם נדודי שינה וחרדות הלילה.
הקטורת מביאה יתרונות רבים למי שמשתמש בו.

שמן אתרי בוסוויליה

5. ברגמוט

זה שמן ידוע גם שמן של אושר. בוטנים קוראים לו הדרמיה ברגמיה, זה עוזר לאנרגיה לזרום בחופשיות בכל הגוף.

שמן ברגמוט יעזור לכם להתמודד עם בעיות רגשיות, להפחית את סימפטומים של חרדה, מתח ודיכאון. זה מאוד שימושי (ונעים מאוד לדעת רבים)לעשות עיסוי לעור העייף.

שמן ברגמוט שימושי לעיסוי

שמן אתרי ברגמוט

6. מנדרינה

הוא האמין כי מנדרינית קיבלה את שמה, כי פירות מעודנים שלה הוצגו במתנה מנדרינים – שליטי הארץ. כמו בשמן תפוז, אל תצא לאור שמש ישיר מיד לאחר השימוש בו.

אפילו בימי החורף הקרים, הריח החם הקורן שלה יגרום לך להרגיש טוב. שמן מנדרינית יעזור לך להירגע, להקל על גירוי ותשישות, להרגיע את העצבים. מסיר את ההשפעות השליליות של הלחץ היומי, עוזר לשינה עמוקה, שלווה. נותן לך תחושה של שביעות רצון ורווחה.

שמן אתרי מנדרינה

7. מנטה

מנטה שמן ידוע בשם Mentha Spicata. אחד הטיפולים הכי מרגיעים. טוב לבריאות הנפש, עוזר להביא את המצב הרגשי לנורמלי.

מנטה טריה משקמת את הכוח, מבטל התקפי חרדה ודיכאון. זה יכול לשמש כאשר אתה רוצה לעורר את הגוף, במיוחד לאחר פעילות גופנית או כל פעילות גופנית אחרת. "מעורר" את העור, מוחק עקבות של עייפות וחוסר שינה מהפנים. לעתים קרובות, שמן מנטה משמש אמבטיות וסאונות.

שמן מנטה להרפיה יעילה

שמן אתרי מנטה

8. רוז

במאה העשירית בפרס העתיקה, המרפאה הגדולה אביצ'נה ערכה ניסויים אלכימיים, ומצאה בטעות את שיטת הזיקוק של שמן הרוז. ואת השמן הראשון היה בדיוק עלה שמן.

תסמונת קדם-וסתית מובילה לחוסר איזון הורמונאלי, הגורם לאי-נוחות רגשית קשה. שמן רוז יעזור להתמודד עם בעיות אלה.
ניחוח של ורדים גורם תחושה של עליזות, מגביר את היעילות, מאזן את לחץ הדם. מפחית חרדה, עוזר להירגע ולהרגיע. במיוחד לטובה משפיע על נשים, מחדיר בהם ביטחון עצמי, אמונה ואת הקסם. זה נחשב שמן חזק.

שמן אתרי ורדים

9. מליסה

החמאה האהובה עלי בשלוש השנים האחרונות. כאשר אני רוצה להירגע ולהקל על הלחץ, אני בוחר את זה. כמה טיפות באמבטיה – עבודה מושלמת. בכל פעם.

מליסה נחשבת צמח דבש מצוין כי זה מאוד, מאוד אהוב על ידי דבורים (דבש המופק מדבורים על ידי הצמח הזה בלבד). המדען היווני העתיק פאראצלסוס כינה את מליסה שמן הסם של החיים.

שמן מליסה יקל על נדודי שינה ולשפר את השינה. מקל על מתח, חרדה ומתח. הפעלת תשומת לב וחשיבה יצירתית. זה יעזור לשפר את מצב הרוח שלך, להדוף עלבונות וחרדות, ולמצוא הרמוניה פנימית.

פרצלסוס קרא לשמן מליסה את סם החיים.

שמן קמומיל רומאי

 

ועכשיו השאלה העיקרית – מה לעשות?

  1. מצא את השמן שמתאים לך. נסה שמנים שונים, ולקבוע איזה מהם אתה הכי אוהב. אשר גורם את האפקט הטוב ביותר – רק בשבילך, לא בתיאוריה. עבור הגוף שלך, מצב הרוח שלך, ואת המצב שלך.

    ניסיתי את כל השמנים מהרשימה הזאת, ועוד רבים. מדי פעם, הטעם השתנה, ואת האהוב ביותר הפך אותו שמן מרווה, אז אקליפטוס, ואז מנדרינית. אבל היום, שמן הרפיה האהוב עלי הוא משחה לימון, לא נשאלו שאלות. כשאני שופכת את האמבטיה, מוסיפה כמה טיפות, ונושמת נשימה עמוקה – אני מיד מרגישה איך אני מתחילה להירגע. על השולחן שלי עכשיו יש תמיד שני סוגים של חמאה – לימון ומנטה.

  2. בחר את הדרך שבה אתה הכי אוהב. אתה יכול להוסיף שמנים לאמבטיה, מנורות ארומה, להוסיף אותם על קרם עיסוי, למרוח על העור, וכו ' לדוגמה, אני אוהב יותר מכול כדי להוסיף שמן לאמבטיה ולהשתמש בו עבור עיסוי. ניסוי ולגלות מה עובד הכי טוב בשבילך.

שלב הניסוי. השתמש בשמנים שונים ושיטות, ולמצוא אלה שיעזרו לך למצוא שקט ושלווה. התייעצו איתנו לקבל סיוע ותדרוך מלא