שמנים ארומטיים

המדריך השלם לשמנים ארומטיים

שמנים ארומטיים מלווים את האנושות לאורך הדורות. אנחנו יכולים למצוא עדויות לשימוש בהם במקורות כתובים עתיקים כמו התנ"ך, בתבליטים ובציורי קיר ממצרים ומארצות אחרות ובממצאים ארכיאולוגיים מאתרים שונים ברחבי העולם. במשך אלפי שנים הכירה האנושות את יתרונותיהם של השמנים האתריים והשתמשה בכוחם המחטא, המטהר והמרפא. כוהני מקדשים השתמשו בהם בטקסים שונים, נשות חברה התבשמו בהם ומרפאים נעזרו בהם כדי למגר זיהומים ולרפא חוליים.

תהליכי ההפקה והייצור של השמנים האתריים לא השתנו שינוי מהותי בחלוף הדורות. כמו אז גם היום מפיקים שמנים טהורים מתמציות של צמחי מרפא באידוי ובזיקוק. עם זאת, בימינו הפקת השמנים נעשית בקווי ייצור ממונעים שמאיצים ומדייקים את אידוי השמנים ואת זיקוקם ומאפשרים ייצור מסיבי לשימוש המוני. אף שהיום אפשר להפיק שמנים ארומטיים בכמויות מסחריות, חבָרות המפיקות שמנים, חייבות לעמוד בתקני ייצור מחמירים כדי לייצר שמנים זכים וטהורים וכדי למנוע חדירה של חומרים מזהמים לתוכם.

שמנים ארומטיים וארומתרפיה הם חלק חשוב ומהותי ממכלול ענפי הרפואה האלטרנטיבית. הם מאיצים ריפוי והחלמה גם בגוף וגם בנפש, והשימוש בהם קל, פשוט ונעים. כל אחד יכול ליהנות מיתרונותיהם הן בפגישות טיפול מקצועיות עם מטפל בארומתרפיה והן בפרטיות ובנוחות של הבית. לעיתים קרובות די בטיפת שמן אתרי אחת לשכך כאבים, לחזק את הגוף ולנסוך שלווה, רוגע ושמחה. רוצים לדעת עוד על תרופת הפלא הטבעית והעוצמתית הזאת? הינה המדריך השלם לשמנים ארומטיים.

 

שמנים לטיהור הבית

שמנים ארומטיים לבית הם הדרך הטובה ביותר לטהר את הבית ולחטא אותו, להרחיק מזיקים, למגר מזהמים ולהשרות אווירה טובה ומיטיבה. אפשר לטפטף כמה טיפות של שמנים במבער ולהציב אותו במרכז הבית. המבער יפיץ את ניחוחות השמנים ברחבי הבית, יטהר את האוויר וירגיע את כל בני הבית; אם מישהו מבני הבית חולה, אפשר לדלל שמנים במים ולרסס את הנוזל בחדרי הבית, על המיטות, המזרנים, הספות, השטיחים והווילונות. הניחוחות החזקים ירחיקו את החולי ויאיצו את ההחלמה; אפשר לטפטף שמנים למוצרי ניקוי טבעיים, להבריק את הבית ולהרחיק חרקים, תיקנים ומזיקים אחרים. שימוש יום־יומי בשמנים ארומטיים יסייע לכם לשמור על בית נקי ועל הבריאות.

שמן ארומטי

שמנים ארומטיים לריפוי, הבראה והחלמה

שמנים ארומטיים מיועדים ברובם לשימוש חיצוני. הם חודרים לתוך הגוף ונכנסים למחזור הדם בהרחה ובמגע עם העור. השפעתם מהירה ודי בטיפת שמן אחת או שתיים לשכך כאבים, לחזק את הגוף ולחולל תהליכי ריפוי, הבראה והחלמה. חברת דוטרה העולמית מייצרת שמנים אתריים שמיועדים גם לשימוש פנימי (בבליעה) ובכך משפרת את יעילותם ומזרזת את השפעתם על הגוף. הארומתרפיה משפיעה על מכלול הגוף והנפש, וכיוון שתסמינים פיזיים בגוף הם לרוב פועל יוצא של חולי נפשי או רגשי, השמנים הארומטיים חשובים כל כך בתהליך הטיפולי וחיוניים לריפוי ההוליסטי – השלם – גם של הגוף וגם של הנפש.

 

שמנים לטיפוח היופי

הוספת שמנים ארומטיים למוצרי טיפוח טבעיים כמו סבונים, משחות, קרמים ושמנים תייעל את פעולתם ותאיץ תהליכי ריפוי בעור, בשיער ובגוף. בכוחם של השמנים הארומטיים לחזק את שורשי השיער, למנוע קשקשים ולטפל בגרד בקרקפת; לרענן את מראה הפנים, להבהיר כתמי עור ולהעלים קמטים; לרפא דלקות עור ופטרת ולהאט את תהליכי ההזדקנות. נשים שמשתמשות בתדירות גבוהה במוצרי טיפוח המכילים שמנים ארומטיים, נהנות מיתרונותיהם הבריאותיים העצומים וגורפות אין־ספור מחמאות.

 

איך להשתמש בשמנים ארומטיים?

אפשר להשתמש בשמנים ארומטיים בהרחה, בהספגה דרך העור ובבליעה. כיוון שהם מרוכזים מאוד, די בטיפת שמן אחת או שתיים לקבל את התוצאות הרצויות במהירות, אך חשוב מאוד לדלל את השמנים לפני השימוש. יש רק שני שמנים ארומטיים שאין צורך לדלל, והם – שמן לבנדר ושמן עץ התה. בכל הנוגע לשאר השמנים, אין להשתמש הם בלי לדלל אותם בשמן צמחי, במים או באלכוהול. אז איך משתמשים בשמנים ארומטיים? מריחים אותם, מטפטפים אותם במבער או בדיפיוזר, מספיגים אותם בעור בעיסוי או בטבילה באמבט, מרססים אותם בתרסיס נוזלי ומוסיפים אותם לחומרי ניקוי ולמוצרי טיפוח.

 

השמנים ארומטיים הנחוצים בכל בית

עולם השמנים הארומטיים הוא עשיר. השימוש בשמנים מאפשר חיטוי, ניקוי וטיהור של סביבת המגורים וחיזוק של הגוף. צוות מרכז נטורל ליבינג ממליץ להתחיל בחמישה שמנים בסיסיים שנחוצים בכל בית ומשמשים לכל מטרה.

  • שמן לבנדר (אזוביון) – מפיג מתחים וחרדות, משפר את השינה, מטפל בזיהומים, בדלקות ובפטרת ומשכך כאבים.
  • שמן עץ התה – מחטא, מטפל בזיהומים ובפטרת, מסיר עובש, מרפא דלקות, מטפל בגרד ומשמש כאל־ריח (דאודורנט) טבעי.
  • שמן לימון – מסייע לעיכול מיטבי של מזון, מחזק את שורשי השיער, מחזק את מערכת החיסון, הורג חיידקים, מטפל בכאבי גרון ומגביר תחושת שובע.
  • שמן מנטה – משכך כאבים, מרגיע כוויות שמש, דוחה חרקים, משפר את הריכוז ומטפל בבעיות סינוסים.
  • שמן תפוז – מנקה, מחטא ומטהר. מאיץ החלמה ממחלת השפעת, מעורר ומשפר את מצב הרוח.

שמן אתרי ערכת רגשות

 

שמנים ארומטיים במרכז נטורל ליבינג

במרכז נטורל ליבינג תמצאו את כל השמנים הארומטיים הטובים ביותר שיש לטבע להציע. כל השמנים שלנו מופקים ומיוצרים בחברת דוטרה שקובעת ומקדמת תקני ייצור מחמירים לשמנים ארומטיים ועומדת בחוד החנית של תעשיית השמנים העולמית. השמנים הארומטיים של דוטרה מצטיינים בטוהרם ותורמים לבריאותם של מיליונים ברחבי העולם. צוות המרכז ממליץ על שמנים בודדים, ערכאות שמנים לטיפול במכלול בעיות, תערובות שמנים לשימושים אישיים, תוספי מזון המכילים שמנים ארומטיים לבריאות מיטבית ושלל מוצרי טיפוח לגוף, לעור הפנים ולשיער.

אנחנו במרכז נטורל ליבינג תומכים בתהליכי ריפוי טבעיים ומקדמים מוצרי מרפא שמכילים את כל השפע שיש לטבע להציע. המוצרים שלנו טבעיים לחלוטין ומכילים שמנים טהורים שמחוללים ריפוי מיטבי ומהיר ותורמים לבריאות הגוף והנפש. רוצים להכניס את הטבע הביתה וליהנות מיופי, מחיוניות ומבריאות טובה? בואו להכיר את המוצרים הארומטיים הטובים ביותר בעולם, אצלנו במרכז נטורל ליבינג.